VIDEO Golul care strigă: „Barça, Real, veniți!”** Neymar face show, Santos pierde meciul nebun cu Fluminense

This browser does not support the video element.

Zilele lui Neymar la Santos sunt numărate și în acest moment pasul spre o echipă mare e doar o chestiune de timp pentru tânărul atacant. Starul formației din Sao Paolo a făcut un nou meci mare și a fost printre remarcații partidei Fluminense – Santos 3-2.

Gazdele au revenit de la 0-1, au fost egalate în ultimul minut, dar au punctat decisiv în prelungiri, în ciuda faptului că jucau în inferioritate. Chiar dacă echipa sa a pierdut, Neymar s-a numărat printre cei mai buni oameni de pe teren și a înscris primul gol al partidei, în minutul 32. Vârful a primit un balon în flancul stâng, a avansat până în careu și l-a executat pe Cavalieri cu un șut plasat, la colțul scurt.

Real Madrid și Barcelona sunt cele două cluburi care se bat pentru semnătura lui Neymar, iar presa din Spania a anunțat că atacantul ar fi semnat deja cu gruparea „galactică”. Zvonurile nu au fost însă confirmate și rămâne de văzut care va fi destinația puștiului de 19 ani.