VIDEO | Gol de senzație al lui Gicu Grozav pentru Terek Groznîi: execuție de geniu a românului

Mijlocașul Gheorghe Grozav a înscris un gol pentru Terek Groznîi, care a pierdut, scor 1-2, cu Orenburg, duminică, în deplasare, în etapa a 23-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Grozav a marcat al doilea gol al partidei, în minutul 73, cu un șut de la aproximativ 25 de metri, lateral dreapta. Mijlocașul român a fost integralist. Gazdele au deschis scorul prin Popovic, în minutul 27, iar autogolul lui Pliev, din minutul 89, a dus la victoria gazdelor.

Celălalt jucător român de la Terek, Gabriel Torje, nu s-a aflat în lotul echipei sale la această confruntare.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

În vârstă de 26 de ani, Gheorghe Grozav are cinci goluri, în 20 de meciuri jucate în acest sezon din campionatul Rusiei.

În clasament, Terek ocupă locul al șaptelea, cu 33 de puncte, în timp ce Orenburg se află pe 14, cu 19 puncte.