VIDEO | Faza zilei vine de la meciul lui Real Madrid! Centralul partidei aștepta decizia VAR pentru a anula un gol, dar în cameră nu era nimeni

Real Madrid a reușit să câștige împotriva celor de la Real Valladolid, scor 4-1 și au reușit să pună capăt seriei de înfrângeri în lanț în toate competițiile. Meciul campioanei Europei a oferit și faza zilei în La Liga.

Echipa la care acționar este fostul star al madrilenilor, brazilianul Ronaldo, a reușit să deschidă scorul în minutul 13 al partidei, dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Centralul partidei a așteptat decizia VAR înainte de a lua decizia finală, dar acolo nu se afla nimeni. Faza a devenit în scurt timp virală pe rețelele de socializare.

Tuhami a punctat în cele din urmă pentru Valladolid, în minutul 29, dar Varane a restabilit egalitatea cinci minute mai târziu. Benzema a reușit „dubla” în minutele 51 și 59, iar Luka Modric a închis tabela în minutul 85.

Cu 51 de puncte, Real Madrid rămâne pe locul trei în La Liga, la cinci puncte în spatele celor de la Atletico și la 12 puncte de liderul Barcelona. Getafe ocupă ultimul loc de Champions League, cu 45 de puncte. Pentru formația antrenată de Santiago Solari urmează duelul de pe teren propriu cu altă echipă aflată la retrogradare în La Liga, Celta Vigo.

Publicat: 11 03. 2019, 08:34
Actualizat: 11 03. 2019, 08:35