VIDEO Faza săptămânii!** Asta înseamnă să-ți „bagi adversarul cu fundul în poartă”! Nu i-au lăsat să ‘respire’ până n-au dat gol

This browser does not support the video element.

Fază incredibilă la un meci din liga a treia a Angliei, la meciul dintre Sheffield Wednesday și Huddersfield Town, scor 4-4, disputat în acest week-end.

Conduse cu 2-0 din minutul 16, gazdele au început o cursă de revenire și au pus o presiune incredibilă pe adversari. În minutul 26 au redus din handicap prin Jones, iar două minute mai târziu au restabilit egalitate, după o fază cu adevărat specială. Jucătorii lui Huddesfield n-au reușit secunde bune să îndepărteze balonul din propriul careu și, într-un final și-au văzut portarul învins pentru a doua oară. Vezi faza în playerul video

Publicat: 19 12. 2011, 16:01
Actualizat: 19 12. 2011, 16:20