VIDEO Faza care a detonat BOMBA în Italia!** Șefii Milanului au sărit să-i bată pe arbitri și pe antrenorul lui Juve

Scandal imens la derby-ul Italie dintre AC Milan și Juventus, încheiat la egalitate, scor 1-1.

În minutul 25 al partidei s-a petrecut cea mai controversată fază a partidei, lovitura de cap a lui Muntari trecând cu un metru de linia porții, însă arbitri nu au validat reușita.

Această fază la scos din minți pe oficialul milanezilor, Adriano Galliani intrând la pauză în vestiarul arbitrilor pentru a le cere socoteală, conform celor de la Gazzetta dello Sport.

„Mingea a fost un metru în poartă!!!”, a țipat Galliani la pauză.

Galliani nu s-a oprit aici, s-a certat cu ofițerul de presă al lui Juve și a fost aproape să-l lovească pe Antonio Conte, antrenorul „Bătrânei Doamne”.

După acest incident, Galliani a plecat de la stadion și l-a lăsat pe Berlusconi să vadă meciul alături de Fabio Capello, fostul selecționer al Angliei.

Nici la finalul jocului, spiritele nu s-au calmat, Giorgio Chellini fiind la un pas de bătaie cu Mark Van Bommel. Olandezul a avut și el ceva de împărțit cu tehnicianul lui Juve, Antonio Conte, cei doi fiind despărțiți de ceilalți jucători.