VIDEO FABULOS! Contra a înnebunit pe margine când a văzut ce face Bokila! Gol și călcâi de vis pentru vârful ratat de Steaua

This browser does not support the video element.

• Guangzhou R&F – Shanghai SIPG 2-3

Echipa românului Cosmin Contra, Guangzhou R&F, a suferit o nouă înfrângere în ultima etapă din China, scor 2-3, în fața celor de la Shanghai SIPG, însă congolezul Jeremy Bokila a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren.

Fostul vârf al Petrolului a făcut un meci aproape perfect, cu o pasă superbă de gol, pentru reușita lui Jang Hyun-Soo (74) și un gol (77) care a adus-o pe Guangzhou în avantaj, după ce oaspeții conduseseră încă din minutul 11. La ambele goluri ale echipei sale, Contra a oferit un veritabil spectacol pe margine, modul în care a celebrat reușitele fiind reluat de televiziunea chineză de mai multe ori (VEZI fazele și reacția lui Contra ÎN PLAYERUL VIDEO)

Din păcate, apararea lui Contra a cedat pe final, iar oaspeții au marcat de două ori, în minutele 88 și 90+1.

Publicat: 12 07. 2015, 23:05
Actualizat: 13 07. 2015, 00:49