VIDEO | Eșec dureros pentru Boloni în Belgia! Antwerp a pierdut cu utima clasată și se distanțează de liderul Genk

Echipa antrenată de la Ladislau Boloni, Antwerp, a pierdut duelul cu Lokeren, ocupanta ultimului loc, din cadrul etapei cu numărul 25 din campionatul Belgiei.

Musona Knowledge (28 de ani) a deschis scorul în minutul 32, după ce a fost scăpat din marcaj de defensiva lui Boloni. Sârbul Marko Miric a dus scorul la 2-0 în minutul 67, iar Antwerp a înscris golul de onoare în minutul 90, prin Lior Refaelov, din penalty.

VIDEO cu golurile

Astfel, Antwerp se distanțează de liderul Genk, care a câștigat pe teren propriu împotriva lui Standard Liege, echipa lui Răzvan Marin și a acumulat 57 de puncte. Club Brugge rămâne pe locul doi, cu 45 de puncte, la egalitate cu Antwerp dar cu un meci mai puțin. Pentru echipa lui Boloni urmează duelul cu Anderlecht.

Cu această victorie, Lokeren acumulează 17 puncte, dar rămâne pe ultimul loc, la cinci în spatele celor de la Waasland-Beveren.

Publicat: 10 02. 2019, 08:28
Actualizat: 10 02. 2019, 08:29