VIDEO | Dorin Rotariu a înscris un nou gol pentru Mouscron! Fostul dinamovist a reluat imparabil dintr-o lovitură de colț

Dorin Rotariu (22 de ani) a marcat pentru 2-0 în partida Mechelen-Mouscron, în startul reprizei secunde, în etapa a 24-a din prima ligă a Belgiei. Este al cincilea gol reușit de fostul jucător al lui Dinamo pentru echipa antrenată de Mircea Rednic. În cazul unei victorii cu Mechelen, Mouscron ajunge la 29 de puncte și egalează Standard Liege, echipa la care este legitimat Răzvan Marin.

Mouscron a deschis scorul în minutul 38 al partidei dispuate pe arena „Achter de Kazerne”, prin Mohamed, care a fost servit ideal de Olinga. Rotariu a majorat diferența în urma unei lovituri de colț. Numărul 95 al celor de la Mouscron a deviat balonul la colțul lung, cu o lovitură de cap, iar portarul Coosemans n-a mai putut face nimic. Mingea s-a scurs în plasa laterală iar Mouscron s-a desprins la două goluri, grație lui Rotariu.

Rotariu a fost adus la Mouscron în vara trecută, sub formă de împrumut de la Club Brugge, actualul lider din campionat.

Publicat: 26 01. 2018, 22:43
Actualizat: 26 01. 2018, 22:44