VIDEO – Doar el a figurat în caseta tehnică. „Performanță” incredibilă reușită de un fotbalist brazilian. Cum și-a „îngropat” echipa

Osmair Cintra De Paula Filho „Mirita” (28 de ani), fotbalist la formația braziliană Mogi Mirim. Un nume care probabil nu le spune mare lucru nici măcar iubitorilor fotbalului din Brazilia, dar care a reușit o performanță extrem de rară într-un meci disputat duminică seară. Fundașul a reușit ca în meciul contra formației Corinthians, din campionatul Paulista, să înscrie un gol pentru echipa lui, să egaleze situația de pe tabelă și să sfârșească prematur jocul după încasarea unui cartonaș roșu.

Mirita a deschis balul în minutul 38, când a înscris cu o lovitură superbă de cap, însă bucuria lui nu a durat foarte mult. În minutul 43, chiar înainte de pauză, fundașul a deviat nefericit, dar spectaculos, un balon centrat destul de ușor din banda stângă direct în vinclul propriei porți.

Prestația halucinantă a lui Mirita a fost completată în minutul 87 cu o eliminare directă, iar Mogi Mirim – Corinthians s-a terminat 1-1.

Publicat: 11 02. 2014, 12:48
Actualizat: 11 02. 2014, 12:49