VIDEO De mult nu s-a mai văzut o bătaie ca asta pe stadioane!** Fotograful a uitat de cameră și s-a implicat și el în luptă! ATENȚIE, IMAGINI ȘOCANTE

În pauza cauzată de meciurile internaționale, atenția bulgarilor s-a concentrat pe lupta la promovarea din liga a III-a, acolo unde în serie de Nord-Vest duminică a avut loc derby-ul dintre Dunav 2010 și Dobrudzha 1919. Rezultatul, 0-0, a fost în favoarea oaspeților, care au menținut distanța față de rivală și care speră cu ochii deschiși la revenirea în fotbalul profesionist.

Meciul a fost însă marcat de incidente grave în tribune. Arbitrul Stanislav Todorov, cel care a condus și meciul dintre Ajax și Steaua (2-0), s-a văzut nevoit să întrerupă partida pentru câteva minute, după ce fanii gazdelor și cei ai oaspeților au început un adevărat război în peluza sud. Forțele de ordine abia au făcut față furiei nestăvilite a ultrașilor, care și-au împărțit la greu pumni și picioare, „asezonate” cu fumigene și pietre. A fost nevoie de intervenția președintelui Svetlio Petrov, fost jucător la ȚSKA Sofia.

În lupta cu fanii adverși a fost implicat și un fotograf local, care a uitat de misiunea sa inițială pentru câteva zeci de secunde și a încercat să îi smulgă unui fan advers un fular prin gard, după care l-a scuipat pe acesta. Imaginea a fost surprinsă de camerele video.

VEZI MAI JOS IMAGINI CU INCIDENTELE INCREDIBILE DIN LIGA A TREIA BULGARĂ‚!

Publicat: 24 03. 2013, 19:29
Actualizat: 24 03. 2013, 19:30