VIDEO | De asta i se spune EGOISTUL! Gestul incredibil al lui Ronaldo, după ce Benzema a marcat contra lui Getafe

Real Madrid se distreză pe teren propriu, în etapa a 14-a din Primera Division, contra lui Getafe, echipă pe care o conduce cu 4-1.

Contra lui Getafe, pe Bernabeu, Real Madrid a lăsat deoparte eșecul cu Barcelona, dar și problema apărută după utilizarea lui Șerișev, jucător aflat în stare de suspendare, în Cupa Regelui, care i-ar putea aduce excluderea din competiție. Galacticii s-au distrat și au marcat de patru ori în prima repriză, Benzema reușind o dublă, înainte ca Ronaldo și Bale să înscrie și ei.

Golul secund înscris de Benzema în minutul 16 a adus și o scenă stranie. Aflat lângă atacantul francez, care a preferat un șut în locul unei pase, cu care de altfel a și marcat, Ronaldo a decis că nu este cazul să se bucure pentru reușita coechipierului său, ci să-i reproșeze arbitrului că nu a dictat penalty.

Publicat: 05 12. 2015, 19:01
Actualizat: 05 12. 2015, 21:03