VIDEO – Cum a primit Bayern două penalty-uri în decurs de un minut

Bayern a început cu dreptul noul sezon din Bundesliga și a învins cu 3-1 pe Borussia Monchengladbach, la debutul lui Pep Guardiola în prima ligă germană.

După numai un sfert de oră de joc, gazdele aveau deja 2-0, prin reușitele lui Robben (’12) și Mandzukic (’16). Cu doar cinci minute înainte de pauză însă, Dante și-a trimis mingea în propria poartă și bavarezii au intrat la cabine cu avantaj minim pe tabelă.

Golul care a stabilit scorul final a fost marcat în minutul 69 de David Alaba, din penalty, după ce Muller ratase o lovitură de la 11 metri la faza premergătoare reușitei austriacului. Interesant și în același timp ciudat este faptul că ambele lovituri de pedeapsă au fost dictate după ce același jucător al oaspeților, fundașul Alvaro Dominguez, a comis două hențuri în careu într-un interval de numai un minut (VEZI AICI VIDEO).

Publicat: 10 08. 2013, 09:15
Actualizat: 10 08. 2013, 10:44