VIDEO Credeați că doar Messi știe să marcheze așa?** Starul Barcei a fost imitat în semifinalele Cupei Greciei, după o fază în care 4 adversari nu au fost o problemă

Lider detașat în campionat, Olympiakos Pireu, a avut un meci mai greu decât o arată scorul în fața lui Panthrakikos (6-2), în prima manșă a semifinalelor Cupei Greciei. Scorul la pauză a fost egal, dar Mitroglou și-a adus echipa în avantaj imediat după reluare, iar Fetfatzidis a fost cel care a adus liniștea pentru alb-roșii cu un super-gol marcat în minutul 51 al partidei.

Grecul de 22 de ani a luat o acțiune pe cont propriu în stilul demult consacrat al argentinianului Lionel Messi, după care l-a executat pe portarul advers cu un șut sec din careu.