VIDEO | Claudiu Keșeru a marcat un gol pentru Al Gharafa în campionatul Qatarului

This browser does not support the video element.

Atacantul Claudiu Keșeru a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Al Gharafa, a pierdut-o, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), în fața formației Al Wakrah, în etapa a XXVI-a a campionatului din Qatar.

Keșeru, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 48. Golurile gazdelor au fost marcate de Saez ’14 și Al Kaabi ’61.

Echipa Al Khor, antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 4-3 (0-1), de formația Umm Salal. Golurile învingătorilor au fost marcate de Tuncay ’74, Aliadiere ’81, Mahmoud ’85 și Jamal ’90, în timp ce pentru gazde au înscris Peu ’36 din penalti, 65 și Marco Antonio ’78.

Echipa Al Arabi, fără mijlocașul Mirel Rădoi, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de formația Qatar SC. Golurile învingătorilor au fost marcate de Omer ’31 și Kook-Young Han ’54, în timp ce pentru oaspeți a înscris Paulinho, în minutul 45+2, din penalti.

În urma acestor rezultate, Al Gharafa se află pe locul șapte, cu 36 de puncte, Al Arabi ocupă poziția a opta, cu 35 de puncte, iar Al Khor se situează pe locul zece, cu 30 de puncte.