VIDEO Cea mai stupidă eliminare văzută vreodată!** Cum a reușit să-și enerveze colegii și pe arbitru la faza care a adus victoria echipei

David Lanzafame a primit probabil cel mai stupid cartonaș roșu din istoria recentă a fotbalului. Fotbalistul italian care joacă sub formă de imprumut la Honved a fost eliminat pentru un gest copilăresc.

În minutul 51 Lanzafame s-a certat cu colegul său Martinez pentru că nu reușeau să se pună de acord cine va executa o lovitură de la 11 metri. Atacantul italian a uitat că mai avea un cartonaș galben și a făcut un adevărat circ încercând să-i mingea din brațe coechipierului pentru a executa el. Ca să liniștească spiritele arbitrul i-a acordat al doilea „galben” și l-a trimis la vestiare.

Martinez a executat penalty-ul și a înscris pentru 2-0 în minutul 52. Cinci minute mai târziu, Martinez a reușit „dubla” și a stabilit scorul final: Pécsi MFC – Honved Budapesta 0-3. Primul gol al oaspeților fusese marcat de Lanzafame în minutul 20.

Publicat: 29 04. 2013, 12:50
Actualizat: 29 04. 2013, 12:51