VIDEO** Ce atmosferă îl așteaptă pe Bogdan Stancu! Fatih Terim, impresionat până la lacrimi! Coregrafia 3D a fanilor lui Galata este cu adevărat EPICĂ‚

Galatasaray s-a impus în derby-ul Istanbulului din acest weekend, în fața celor de la Beșiktaș, la capătul unui meci dramatic.

Elevii lui Fatih Terim și-au consolidat astfel poziția de lider, profitând și de eșecul lui Fenerbahce, 1-2 la Eskișehirspor.

Începutul partidei a fost marcat de o coregrafie 3D incredibilă a gazdelor. Chiar și Fatih Terim a fost impresionat până la lacrimi, iar jucătorii au primit un boost semnificativ încă din startul meciului.

Elmander a deschis scorul rapid, în minutul 15 și a stabilit scorul pauzei. Imediat după reluare Ibrahim Toraman (’49) a egalat pentru oaspeți, iar Felipe Melo (’52) i-a dus din nou în avantaj pe elevii „Împăratului”. Autogolul lui Saya (’73) a egalat situația pe tabela de marcaj, dar Elmander (’90) a făcut „dubla” în finalul partidei și echipa la care sunt legitimați Bogdan Stancu și Culio a luat toate cele trei puncte.

63 de puncte are Galata după 28 de etape, cu 9 mai multe decât ocupanta locului 2, Fenerbahce

Publicat: 29 02. 2012, 09:34
Actualizat: 29 02. 2012, 09:40