VIDEO Casillas a fost iar rezervă, Diego Lopez a fost un car de nervi! Cum a fost scos din sărite la Granada

Faptul că Iker Casillas a fost din nou rezerva lui Diego Lopez a încetat să mai fie o știre. Portarul naționalei Spaniei a luat loc pe bancă și în meciul pe care Real Madrid l-a câștigat la Granada (1-0), iar fanii încep să creadă și ei că plecarea sa de pe „Bernabeu” ar fi cea mai indicată soluție în acest moment. Într-un sondaj de pe site-ul marca.com, peste 75% dintre respondenți au bifat „Da” la întrebarea „Credeți că ar fi mai bine ca Iker Casillas să plece de la Real?”, ceea ce indică faptul că „San Iker” nu mai este agreat nici măcar de tribune.

Casillas nu și-a putut ascunde nemulțumirea față de statutul său nici la Granada, unde camerele televiziunilor i-au urmărit fiecare mișcare. La o gafă a lui Diego Lopez, făcută în primele minute ale jocului, Iker nu și-a putut stopa o grimasă dezaprobatoare.

Suporterii Granadei s-au folosit de „fantoma” lui Casillas
Chiar dacă nu a luat gol în meciul cu andaluzii, Diego Lopez a avut și câteva ezitări ce i-au încurajat pe fanii locali să-l „lucreze” la moral. Suporterii din spatele porții Realului i-au scandat pe toată durata reprizei secunde numele rivalului, la fiecare intervenție mai mult sau mai puțin reușită. La final, Diego Lopez s-a descătușat după toată presiunea suportată în timpul meciului și i-a înjurat ca la ușa cortului pe spectatori.

Publicat: 27 08. 2013, 20:06
Actualizat: 27 08. 2013, 20:07