VIDEO** Bulgarii au găsit soluția pe care Becali o caută de ani de zile! Moraes, două goluri în Svetkavitsa – ȚSKA 0-3! Opt victorii în opt etape

This browser does not support the video element.

N-a fost ziua lui Zicu, dar a strălucit Moraes. Fostul jucător al Gloriei Bistrița a marcat două goluri pentru ȚSKA Sofia, în victoria cu 3-0 în fața celor de la Svetkavitsa.

Scorul a fost deschid de Michel Platini, în minutul 66, iar Moraes a făcut 2-0 după șase minute. Tot Junior a înschis tabela, în minutul 88, cu un gol din penalty.

ȚSKA Sofia își consolidează astfel poziția de lider în Bulgaria, cu linie de clasament de invidiat: opt victorii în opt etape, 21 de goluri date și doar trei primite. Dincolo de victorii, ȚSKA impresionează printr-un joc dinamic, datorită calității jucătorilor pe care îi are de la mijloc în sus.

Spase Delev, Michel Platini, Ianis Zicu, Junior Moraes și Nelson sau Yanchev se înțeleg de minune, iar ȚSKA etalează un joc asemănător cu cel al Vasluiului de la noi. Singura problemă a grupării din capitala Sofiei și cea mai importantă este lipsa banilor, presa de peste Dunăre susținând că vedetele echipei vor pleca în iarnă.

Sursa video: Sportal.bg

Publicat: 02 10. 2011, 18:59
Actualizat: 02 10. 2011, 19:05