VIDEO | Bicfalvi, gol pentru Ural: a driblat portarul și a înscris. Victorie uriașă pentru echipa românului, cu Spartak Moscova

Eric Bicfalvi (30 de ani) a marcat din nou pentru FC Ural. Mijlocașul român a deschis scorul pentru echipa sa în meciul cu Spartak Moscova. Ural a câștigat cu 2-1, în etapa a 26-a din Rusia.

Bicfalvi a „spart” tabela în minutul 37 după ce a bâlbâit o minge în marginea careului advers, profitând de o respingere greșită a apărării lui Spartak. Fostul mijlocaș de la FCSB și Dinamo a driblat portarul și a înscris simplu, cu latul. VIDEO cu golul. A fost a șaptea reușită stagională pentru mijlocașul de 30 de ani și a doua consecutivă într-un meci în care s-a aflat pe teren.

Bicfalvi a înscris și în remiza cu Rubin Kazan (1-1), de acum două săptămâni, însă nu a terminat acea partidă pe teren, fiind eliminat pe final, după ce a primit două cartonașe galbene.

Othman El Kabir, în minutul 88, respectiv Quincy Promes, în minutul 90+1, au mai înscris în meciul de la Ekaterinburg.

Eric Bicfalvi este cotat la 1,5 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com.

Publicat: 15 04. 2018, 17:46
Actualizat: 15 04. 2018, 17:48