VIDEO Benfica a scos-o spectaculos pe Porto din Cupa Ligii și va juca finala!** Cristi Săpunaru, martor din teren la eșec

Meci senzațional între Benfica și FC Porto în semifinalele Cupei Ligii Portugaliei, în care românul Cristi Săpunaru a fost integralist.
„Vulturii” au obținut calificarea în finală la capătul unei partide cu răsturnări de scor, în care au deschis primii scorul (Maxi Pereira 4), dar s-au văzut conduși după doar 17 minute (Javi Garcia 8 aut, Mangala 17). Nolito a egalat înainte de pauză, iar partea a doua se anunța incendiară.

Nu a fost așa, dar Oscar Cardozo a adus totuși victoria pentru Benfica la capătul unei faze în care a plecat de la centrul terenului și a finalizat cu un șut sec.

Benfica va juca în finală împotriva câștigătoarei dintre Gil Vicente și Sporting Braga, partidă care se joacă joi, de la ora 22:15.

Publicat: 21 03. 2012, 10:49
Actualizat: 21 03. 2012, 10:51