VIDEO – Atacat brutal în două rânduri, un fotbalist de la Standard a răbufnit și și-a atacat adversarul cu pumnul

Meciul dintre OH Leuven și Standard Liege, scor 0-0, contând pentru etapa a  18-a a campionatului Belgiei, a fost marcat de un episod violent ce a avut loc în ultimul minut al primei reprize.

În minutul 40, Mehdi Carcela-González, de la Standard, a fost faultat grav de către Cerigioni, care a fost eliminat de arbitru. Carcela a fost scos în afara terenului, unde a primit îngrijiri medicale.

Revenit pe teren, Carcela este atacat din nou, la fel de dur, de Bjorn Ruytinx. Jucătorul lui Leuven a fost avertizat doar cu cartonaș galben, ceea ce l-a scos din sărite pe Carcela. Marocanul și-a ieșit din minți și l-a lovit cu pumnul în față pe Ruytinx. Pentru acest gest,  Carcela a fost eliminat, fiind scos cu greu din teren de coechipieri.

Publicat: 09 12. 2013, 16:47
Actualizat: 09 12. 2013, 16:48