VIDEO Adrian Stoian a înscris din nou în Serie A! Execuția perfectă a românului din Crotone – Cagliari 1-2

Internaționalul român Adrian Stoian a marcat un gol pentru Crotone, în eșecul, scor 1-2, cu Cagliari, în etapa a 26-a din campionatul Italiei, în timp ce Ștefan Radu a evoluat 75 de minute pentru Lazio, în succesul cu 1-0, pe Stadio Olimpico, cu Udinese.

Adrian Stoian a deschis scorul pentru Crotone, în minutul 10 al partidei de pe teren propriu, cu Cagliari. Oaspeții, cu doar o singură victorie și două rezultate de egalitate obținute în acest sezon în cele 13 partide disputate în deplasare, au restabilit egalitatea, prin Joao Pedro, în minutul 32.

VIDEO Vezi aici golul marcat de Stoian

Marco Boriello a marcat golul victoriei pentru Cagliari, în minutul 69. În urma acestei victorii, Cagliari a urcat pe locul 12 în clasament, cu 31 de puncte, în timp ce Crotone ocupă penultima poziție, cu 13 puncte.

Lazio Roma, cu Ștefan Radu pe teren până în minutul 75, a învins cu 1-0 pe Udinese, în urma golului marcat de Ciro Immobile, în minutul 72, din lovitură de la 11 metri. Lazio este pe loc de Europa League, cu 50 de puncte acumulate în 26 de etape.