VIDEO A venit în careu să marcheze și a reușit…doar că a greșit poarta!** Autogolul penibil care îl face pe Bănel să răsufle ușurat

Porto, cu Cristi Săpunaru titular, s-a impus lejer pe teren propriu în confruntarea cu Pacos de Ferreira, scor 3-0.

Primul gol al meciului, marcat în primul minut de prelungiri al primei reprize, a fost de fapt un autogol la care au participat din plin doi dintre jucătorii celor de la Pacos. Pe tabelă și în statistici a fost trecut numele lui Lorenzo António Melgarejo Sanabria, unul dintre atacanții oaspeților care venise în propriul careu pentru a-și ajuta coechipierii, însă nu trebuie să-i răpim din „merite” nici fundașului paraguayan Javier Antonio Cohene Mereles.

În repriza a doua, „dragonii” au mai înscris de două ori prin Kleber – minutul 64 și Joao Moutinho – minutul 84, iar Porto este lider după nouă etape cu un total de 23 de puncte.

Publicat: 29 10. 2011, 10:20
Actualizat: 29 10. 2011, 10:21