VIDEO | A scăpat singur cu portarul și a ales o execuție incredibilă. Cum a tratat faza acest atacant

RB Leipzig s-a calificat în turul trei al Cupei Germaniei după ce a trecut de Erzgebirge Aue cu scorul de 3-1, după prelungiri. Golurile partidei au fost marcate de Yuray (90+1), Kaiser (’98), Boyd (‘108), respectiv Klostermann (’20 – autogol).

Mijlocașul celor de la Aue a fost unul dintre eroii negativi ai echipei sale. La scorul de 1-0 pentru Aue, acesta a scăpat singur cu portarul Coltorti, dar a reușit să se facă de râs cu o execuție extrem de slabă, care a fost prinsă fără probleme de golakeeper-ul lui Leipzig. Drept urmare, jucătorul lituanian nu a apucat finalul meciului și a fost schimbat în minutul 90 cu Schulz.

Publicat: 30 10. 2014, 16:53
Actualizat: 30 10. 2014, 17:37