VIDEO A fost schimbat, dar nu a avut voie** să stea nici măcar pe bancă! Cea mai stupidă eliminare văzută în fotbal

Samuel Inkoom a fost protagonistul uneia dintre cele mai stupide eliminări văzute vreodată în fotbal.

Mijlocașul celor de la Dnipro Dnipropetrovsk a fost eliminat în minutul 62 în timp ce era schimbat. Inkoom și-a scos tricoul de joc înainte de părăsi terenul, iar arbitrul i-a acordat cel de-al doilea galben și implicit pe cel roșu.

Inkoom și-a lăsat echipa în 10 oameni la scorul de 1-0 pentru ai săi, iar Shaklov, cel care aștepta pe margine pentru a intra, și-a făcut apariția în meci 5 minute mai târziu după ce antrenorul a recalculat toată tactica.

Dnipro a câștigat partida cu Karpaty cu scorul de 2-0, partidă ce s-a disputat pe terenul celor de Karpaty Lvov.

Publicat: 02 11. 2011, 17:35
Actualizat: 02 11. 2011, 17:41