VIDEO – A făcut faza meciului în timp ce stătea pe gazon. Reușita de mare finețe a unui fundaș

Montreal Impact a pierdut pe teren propriu, 3-4, meciul din MLS contra celor de la Colorado Rapids.

Oaspeții au deschis scorul prin Harris (’24), dar Montreal Impact a egalat grație unui gol marcat dintr-o poziție mai puțin obișnuită de fundașul Hassou Camara (’38). Acesta, căzut fiind, a preluat mingea bâlbâită de portarul oaspeților și a trimis-o spectaculos în poartă. Paponi le-a adus pe gazde în avantaj cu patru minute mai târziu, pentru ca Powers să egaleze pentru Colorado în minutul 59. Paponi a făcut „dubla” (’72), dar oaspeții s-au impus pe final prin golurile semnate de Brown (’77) și Cascio (’90).

Publicat: 02 07. 2013, 10:17
Actualizat: 02 07. 2013, 10:18