Victorie importantă pentru Reghecampf & Co. Al Wahda a urcat pe locul 2 în Emirate

Într-un meci din runda a 13-a a campionatului din Emiratele Arabe Unite, Al Wahda, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a învins gruparea Al Nasr, scor 1-0, în urma unui gol reușit de Ismail Matar, în minutul 18. Prin acest succes, Reghe și colegii săi, Tene, Petrea și Țermure, urcă pe poziția secundă în clasament, cu 29 de puncte, la două lungimi de liderul Al Ain, 31 de puncte.

Formația coloniei românești din Abu Dhabi a avut ocazia să se desprindă pe tabelă în minutul 24, dar stângaciul maghiar Dszudszak a irosit o lovitură de la 11 metri. Al Nasr se situează pe 5, cu 17 puncte, în timp ce trupa lui fostului antrenor de la FCSB ajunge la 12 meciuri fără eșec în toate competițiile în care e angrenată. Săptămâna trecută, Al Wahda a cucerit Supercupa Emiratelor.

Publicat: 24 01. 2018, 22:51
Actualizat: 24 01. 2018, 22:55