Victorie de răsunet pentru Lucescu jr: Skoda Xanthi a învins-o pe Panathinaikos. Kapetanos a marcat ultimul gol pentru trupa lui Răzvan

Răzvan Lucescu a obținut o victorie de răsunet în Grecia. Skoda Xanthi a reușit să o învingă pe teren propriu, pe Panathinaikos, scor 4-2. Fostul atacant al Stelei, Pantelis Kapetanos, a marcat ultimul gol pentru echipa pregătită de Lucescu.

Skoda a început vijelios meciul și în minutul 16 era deja 2-0 pentru gazde după golurile înscrise de Goutas (min. 3) și Vasilakakis (min. 16). Oaspeții de la Panathinaikos au redus rapid din diferență prin Karelis (min. 17), însă starul reprizei secunde a fost unul favorabil lui trupei lui Lucescu. Soltani a marcat în minutul 52, iar Kapetanos a înscris și el în minutul 63. Karelis a reușit dubla două minute mai târziu, stabilind scorul final.

În urma acestui succes, Skoda acumulează 24 de puncte și urcă de pe locul 9 pe poziția a cincea. În ciuda înfrângerii, Panathinaikos se menține pe locul 3 în campionatul Greciei, cu 26 de puncte.

Publicat: 18 12. 2014, 21:28
Actualizat: 18 12. 2014, 21:37