Victorie cu emoții pentru Real Madrid! Isco a adus trei puncte cu Sporting Gijon în minutul 90. Echipa folosită de Zidane

Real Madrid a câștigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, împotriva echipei Sporting Gijon, într-un meci disputat în etapa a 32-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Isco, în minutele 17 și 90, și Alvaro Morata, în minutul 59, pentru Real Madrid, iar pentru gazde au punctat Cop și Vesga, în minutele 14, respectiv 50.

Zinedine Zidane a introdus printre titulari doar doi jucători care s-au aflat pe teren și în startul meciului cu Bayern Munchen, de la mijlocul săptămânii, câștigat de formația madrilenă în deplasare, cu scorul de 2-1, în manșa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Este vorba despre cei doi fundași centrali Nacho Fernandez și Sergio Ramos.

• Real Madrid: Casilla – Danilo, Nacho, Ramos, Coentrao (Marcelo 57′) – Isco, Kovacic (Casemiro 89′), James – Lucas (Mariano 71′), Morata, Asensio.

În clasament, Real Madrid este în continuare pe primul loc, cu 75 de puncte, urmată de FC Barcelona, cu 69 de puncte. Sporting Gijon se află pe loc retrogradabil, pe poziția a 18-a, cu 22 de puncte.

Publicat: 15 04. 2017, 19:55
Actualizat: 15 04. 2017, 21:28