Victorie cu emoții pentru Edi Iordănescu. ȚSKA Sofia s-a impus cu 1-0, în minutul 90+3

ȚSKA Sofia, echipă antrenată de românul Edward Iordănescu, a câștigat, duminică, scor 1-0, meciul disputat pe teren propriu cu Cherno More Varna.

Singurul gol al partidei a fost în scris de Gustavo Culma, în minutul 90+3. Inițial retrogradată în liga a treia din Bulgaria din cauza problemelor cu licența, cauza fiind datoriile de 15 milioane de euro, ȚSKA Sofia a revenit în prima ligă după ce a fuzionat cu Litex Lovech.

Ajuns la Sofia în luna august, după ce și-a demonstrat calitățile de tehnician la Pandurii Târgu Jiu, în ciuda problemelor financiare, Iordănescu are două victorii și o înfrângere (0-2 cu Dunav Ruse) la conducerea lui ȚSKA Sofia.

Echipa trimisă în teren de către Edward Iordănecu: Kitanov – Manolev, Chorbadzhiyski, Perez, Nedyalkov – Pedro, Simao – Culma, Pinto, Arsenio – Jordan. Pe parcurs au mai intrat Diogo Viana, Aleksandar Georgiev și Aleksandar Dyulgerov.