Viața fără Messi la Barcelona: după Neymar, a venit rândul lui Suarez! Hat-trick pentru uruguayan, iar catalanii o egalează pe Real în clasament

Rămasă fără Messi până spre finalul lunii noiembrie, Barcelona dovedește că nu este dependentă de starul argentinian, iar în această etapă a obținut o nouă victorie în Primera Division, scor 3-1, cu Eibar.

Oaspeții au deschis scorul, prin Borja Baston, în minutul 10, însă Luis Suarez a făcut un nou meci mare în tricoul blaugrana și  a întors soarta meciului cu un hat-trick, reușit în minutele 21, 48 și 85. De această dată a fost rândul uruguayanului să iasă la rampă, după ce în urmă cu o săptămână brazilianul Neymar reușea 4 goluri în victoria cu Rayo Vallecano, scor 5-2, într-un meci în care de asemenea oaspeții deschideau scorul.

Grație acestei victorii, Barcelona o egalează pe Real Madrid în clasament, cu 21 de puncte, având însă un golaveraj inferior (+8, față de +18).

Publicat: 25 10. 2015, 22:01
Actualizat: 25 10. 2015, 22:02