Vești bune pentru FCSB. Lazio are probleme în campionat după a doua înfrângere consecutivă: Radu Ștefan a avut un motiv în plus de supărare

Lazio a suferit a doua înfrângere consecutivă în campionat, chiar la meciul cu numărul 300 pentru Radu Ștefan în tricoul echipei la care evoluează de aproape 10 ani. Genoa a venit pe Olimpico, luni seara, și a produs surpriza în fața echipei lui Simone Inzaghi, pe cate a învins-o cu 2-1 prin golul fostului jucător al lui Lazio, Goran Pandev și prin Diego Laxalt.

După o primă repriză în care tabela a rămas intactă, Pandev a deschis scorul, în minutul 55, din interiorul careului printr-un șut bine plasat, la firul ierbii, care l-a lăsat fără replică pe Strakosha. Gazdele au revenit rapid în meci și au marcat patru minute mai târziu prin Parolo, iar Radu Ștefan a sperat la cele trei puncte în ziua în care a bifat 300 de meciuri în tricoul lui Lazio. Totuși, Laxalt a dat lovitura în prelungirile partidei, iar Genoa a urcat până pe locul 13, cu 24 de puncte.

Pentru adversara FCBS-ului din Europa League este a doua înfrângere consecutivă în campionat, după ce în etapa trecută a plecat fără niciun punct de pe San Siro, scor 1-2, cu AC Milan.

• Atacanți: Caicedo, Felipe Anderson, Immobile, Nani
  • Partida tur va avea loc la București, pe 15 februarie, în timp ce returul a fost programat o săptămână mai târziu.
Publicat: 06 02. 2018, 09:13
Actualizat: 06 02. 2018, 09:14