Van Persie i-a executat pe „cormorani”!** Olandezul a semnat o dublă în Liverpool – Arsenal 1-2

Unul dintre cele mai așteptate meciuri ale etapei a XXVII-a din Premier League s-a disputat la Liverpool, acolo unde „cormoranii” au primit vizita celor de la Arsenal.

În minutul 19 gazdele au beneficiat de un penalty, dar olandezul Dirk Kuyt nu a putut înscrie de la punctul cu var. Liverpool a trecut totuși în avantaj, prin autogolul lui Koscielny, din minutul 23. Băieții lui Wenger au revenit spectaculos, cel mai în formă jucător al „tunarilor”, Robin van Persie, fiind marcatorul unei duble de senzație, în minutele 31 și 90, cele două reușite stabilind scorul final: Liverpool – Arsenal 1-2.

Arsenal adună după acest meci 49 de puncte și se apropie astfel la 4 puncte de ocupanta locului 4, Tottenham Hotspur.

Publicat: 03 03. 2012, 16:53
Actualizat: 03 03. 2012, 16:54