Vă mai aduceți aminte de Maccarone? „Coșmarul” Stelei a oferit faza anului în Italia! VIDEO

Atacantul echipei Empoli, Massimo Maccarone, a sărbătorit marcarea primului său gol la meciul cu Bologna, scor 2-3, din campionatul Italiei, bând dintr-un pahar de bere luat de la un spectator, anunță presa italiană.

Maccarone a marcat în minutul 42 și a alergat la marginea terenului și a băut dintr-un pahar de bere luat de la un spectator. Însă, acest lucru nu l-a împiedicat să marcheze din nou pentru Empoli, după 6 minute.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

„A fost un gest pentru prietenii mei de la marginea terenului. Mergem mereu la baruri împreună. A fost un gest simbolic, ei sunt fani Bologna, dar prietenia este mai presus de asta. Nu am mai băut și după al doilea gol să nu am alcoolemia mare la controlul antidoping”, a afirmat Maccarone.

Formația Bologna a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Empoli, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Brienza ’36 și Destro ’45 pentru gazde, respectiv Pucciarelli ’24 și Maccarone ’42, ’48 pentru învingători.

Massimo Maccarone a devenit cunoscut iubitorilor fotbalului din România pe vremea când juca la Middlesbrough. Atacantul italian a marcat golul care a oprit Steaua din drumul spre finala Cupei UEFA din sezonul 2005-2006. Atunci, echipa condusă de Cosmin Olăroiu a avut un sezon european fantastic reușind să ajungă până în semifinalele competiției. Middlesbrough s-a impus în penultimul act al întrecerii cu scorul de 4-3, la general.

Publicat: 20 12. 2015, 09:46
Actualizat: 20 12. 2015, 10:02