Vă mai aduceți aminte de Angelov?** La 34 de ani, fostul stelist marchează ca Messi! :) Gol fenomenal, după ce a înșirat CINCI adversari până în poartă

Stanislav Angelov a reușit un gol spectaculos pentru actuala sa echipă, Levski Sofia, care a disputat un amical cu Dukla Praga, scor 2-2. Fostul mijlocaș al Stelei a dat semnul revenirii, după ce echipa sa fusese condusă cu 2-0.

În minutul 63, Angelov a primit o minge la marginea careului, a driblat doi adversari, a pasat în stâng și a reprimit în fața porții. Jucătorul în vârstă de 34 de ani a înscris din apropiere, nu înainte însă de a-și etala din nou tehnica. Golul egalizator a fost marcat de Carvalho, în minutul 65.

Angelov a fost adus de Victor Pițurcă la Steaua în vara lui 2010, însă în pauza de iarnă și-a reziliat contractul. Imediat a semnat cu Anorthosis Famagusta, unde a fost dorit de Roni Levi, iar din vara lui 2012 a revenit la Levski Sofia, pentru care a mai jucat în perioada 2001-2007.

Sursa video: Sportal.bg

Publicat: 14 02. 2013, 19:00
Actualizat: 14 02. 2013, 19:06