United s-a distrat cu campioana Leicester, scor 4-1. Pogba, primul gol pentru „diavoli”. FOTO: Sosia lui Zlatan a intrat pe teren :). Cum a reacționat suedezul

Manchester United a trecut la scor de campioana Angliei, scor 4-1, la capătul unui meci spectaculos. Paul Pogba a înscris primul său gol în tricoul lui Manchester United. Jose Mourinho este pe locul 3 în Anglia, la 3 puncte de City, însă are un meci în plus. Golurile au fost marcate de Smalling (22), Mata (37), Rashford (40) și Pogba (42), respectiv Gray (59).

Meciul cu Leicester a fost pentru United mult mai ușor decât se așteptau jucătorii lui Jose Mourinho. United a făcut o primă repriză aproape perfectă și tabela la pauză arăta 4-0. Aproape toate golurile marcate de jucătorii lui Mourinho s-au marcat la fel: centrare – reluare – gol. Paul Pogba, jucător adus pe 105 milioane de euro, a reușit și el să înscrie primul gol, după evoluțiile modeste de până acum.

Fostul mijlocaș al lui Juventus a profitat de o centrare foarte bună dată de Blind de corner, a venit la colțul scurt, a pus capul și a marcat. După pauză, Leicester a fost conștientă că nu mai poate reveni și Ranieri a încercat să păstreze energia jucătorilor pentru meciul cu FC Porto, în grupele Ligii Campionilor. Totuși, Gray, jucător intrat în repriza a doua, a reușit golul meciului: șut de la aproximativ 25 de metri, din unghi.

Minutul 45 a adus și o fază amuzantă. O sosie a lui Zlatan Ibrahimovic a intrat pe teren și s-a apropiat de jucătorul lui Manchester United, însă nu s-a bucurat de prea multă atenția din partea acestuia. Până la urmă, a fost evacuat de stewarzi.

Publicat: 24 09. 2016, 16:51
Actualizat: 24 09. 2016, 16:54