Ultimele detalii despre noua accidentare a lui Florin Andone! Antrenorul lui Brighton, preocupat de situația românului

Florin Andone, cosmar fara final! A rezistat doar 13 minute la primul meci dupa 10 luni

Florin Andone are parte de vești bune. Antrenorul lui Brighton a dezvăluit că accidentarea suferită de atacant în meciul cu echipa U23 a lui Southampton nu este una gravă și că revenirea românului pe terenul de joc nu este periclitată.

Florin Andone a rezistat doar 13 minute la primul meci jucat după aproape zece luni de pauză, cauzată de accidentarea groaznică din august 2020. Atacantul naționalei a jucat în partida dintre echipele U23 ale celor de la Brighton și Southampton.

Florin Andone ar putea fi o soluție pentru naționala lui Mirel Rădoi, care nu s-a putut baza în ultima vreme pe Denis Alibec, în timp ce Claudiu Keșeru și George Pușcaș au dezamăgit.

Florin Andone a rezistat doar 13 minute pe teren, la revenirea după accidentarea groaznică de acum 10 luni. Revenit între timp de la Galatasaray, atacantul a avut tras pentru a reintra în drepturi la Brighton. Graham Potter are un mesaj pentru suporteri, cărora le dă o veste bună:

„Cred că a fost mai mult din precauţie (n.r. – schimbarea lui Andone). Simţea ceva în partea superioară a piciorului, în zona coapsei.

Aşa că, ţinând cont de cât a stat accidentat, a ieşit, dar nu este nimic prea grav şi ne aşteptăm să se întoarcă la antrenamente în următoarele două-trei zile”, a declarat Potter.

Florin Andone nu a avut noroc la Galatasaray, după ce s-a accidentat de două ori foarte grav, iar acum speră să joace iar în Premier League, după ce a revenit la Brighton. Cotat de site-urile de specialitate la 2,8 milioane de euro, Florin Andone mai are contract cu Brighton până în iunie 2023.

Florin Andone a suferit, la 14 iunie 2020, o ruptură de ligament încrucişat anterior la genunchiul drept, la un meci pierdut de Galatasaray, scor 0-2, în deplasare, cu Rizespor, în campionatul Turciei.

Publicat: 13 04. 2021, 23:23
Actualizat: 13 04. 2021, 23:25