„Tunarii” au spart gheața în Premier League! Arsenal a obținut primul succes cu Emery pe bancă

Etapa a treia din Premier League a fost cu noroc pentru echipa antrenată de Unai Emery. Arsenal s-a impus pe teren propriu în fața celor de la West Ham cu 3-1.

„Tunarii” au fost conduși de West Ham. În minutul 25, Arnautovic a deschis tabela de marcaj, însă 5 minute mai târziu, Arsenal a egalat prin reușit lui Nacho Monreal.

În repriza a doua, Diop a făcut un autogol și a dus-o pe echipa gazdă în avantaj. În minutul al doilea din prelungiri, Arsenal a dus scorul la 3-1. Welbeck a înscris primul gol în acest sezon, iar Arsenal a adunat primele 3 puncte în ediția 2018-2019.

În primele două etape, băieții lui Unai Emery au pierdut în fața lui Manchester City (0-2) și Chelsea (3-2).

Publicat: 25 08. 2018, 22:28
Actualizat: 25 08. 2018, 22:29