„Totul e OK!”** Casillas a fost operat cu succes după fractura la deget. VIDEO Primele imagini cu starul Realului

Casillas a fost operat cu succes după fractura la deget pe care a suferit-o în meciul cu cei de la Valencia. Căpitanul Realului a ieșit cu bine din sala de operație și nu a ezitat să le transmită un mesaj fanilor: „Totul este OK”

Casillas a suferit o fractură la mâna stângă, la meciul cu Valencia

Iker Casillas a suferit o fractură la un deget de la mâna stângă, la meciul cu Valencia, scor 1-1, disputat miercuri, în Cupa Spaniei.

„După efectuarea unor prime radiografii la spitalul Sanitas La Moraleja, s-a confirmat că jucătorul Iker Casillas a suferit o fractură la baza primului metacarpian de la mâna stângă. Jucătorul va fi examinat astăzi de un specialist, care va decide ce tratament este necesar„, a precizat clubul spaniol, într-un comunicat.

Iker Casillas a părăsit terenul, miercuri, în minutul 17 al partidei cu Valencia, cu o pungă de gheață pe mâna stângă, după o ciocnire cu fundașul Alvaro Arbeloa.

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei, după ce a terminat la egalitate, miercuri, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formația FC Valencia, în manșa retur a sferturilor de finală ale competiției.

În tur, Real Madrid s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 2-0.

Real Madrid l-a achiziționat pe portarul Diego Lopez

Real Madrid a anunțat, vineri seară, achiziționarea portarului echipei FC Sevilla, Diego Lopez, pentru patru sezoane și jumătate, în vederea întăririi formației după accidentarea lui Iker Casillas, care va fi indisponibil două-trei luni, după o operație la mâna stângă.

Lopez „va juca la Real Madrid până la finalul sezonului 2016-2017”, a precizat clubul madrilen într-un comunicat.

Potrivit presei spaniole, valoarea transferului ar fi cuprinsă între 3,5 și 4 milioane de euro.

Portarul de 31 de ani a fost format la Real Madrid, unde a evoluat în 2006 la prima echipă.

Casillas va fi absent de pe teren pentru o perioadă cuprinsă între „opt până la 12 săptămâni”, potrivit chirurgului Miguel del Cerro.

Publicat: 26 01. 2013, 21:34
Actualizat: 26 01. 2013, 21:40