Tottenham a confirmat cele mai mari temeri ale fanilor! Ce se întâmplă cu golgheterul Harry Kane

Tottenham a confirmat marți seară că atacantul Harry Kane va lipsi de pe teren pentru o perioadă lungă de timp, după accidentarea la gleznă suferită în partida cu Millwall, din sferturile Cupei Angliei, câștigată de londonezi cu 6-0.

Harry Kane s-a accidentat în minutul 7 al partidei, fiind înlocuit cu danezul Eriksen, iar astăzi oficialii grupării londoneze au aflat rezultatele testelor efectuate și au confirmat că ligamentele gleznei drepte a atacantului au fost afectate, fără să anunțe însă și cât timp va lipsi acesta de pe teren. Există însă riscul ca vârful de 23 de ani să nu mai joace în acest sezon.

„Putem confirma că Harry Kane a suferit o accidentare la ligamentele gleznei drepte […] Accidentarea e similară cu cea suferită de atacant împotriva lui Sunderland, în septembrie anuli trecut, însă nu e considerată la fel de severă.

Harry va rămâne sub supravegherea echipei medicale în timp ce va începe programul de refacere”, se arată într-un comunicat emis de Tottenham.

Harry Kane traversa o perioadă excelentă din punct de vedere sportiv și tocmai fusese numit Jucătorul lunii februarie în Premier League. Cu 19 goluri marcate în cele 28 de etape scurse până acum, Kane e pe primul loc în clasamentul golgheterilor din Anglia, la egalitate cu belgianul Romelu Lukaku, de la Everton.

Publicat: 14 03. 2017, 22:36
Actualizat: 14 03. 2017, 22:37