Toți ochii au fost ațintiți spre Champions League, dar ăsta a fost cel mai spectaculos meci al serii. VIDEO Ce s-a întâmplat după minutul 70 e domeniul SF-ului

Partida Dinamo Tbilisi – Sioni, scor 1-2, din etapa a 19-a a campionatului din Georgia, disputată aseară, a oferit o fază mai puțin întâlnită într-un meci de fotbal.

În minutul 72, jucătorii de la Sioni au trimis mingea în afara terenului pentru că unul dintre coechipieri să primească îngrijiri medicale. Xisco, fotbalistul lui Dinamo Tbilisi, a vrut să fie fair-play și să redea balonul adversarilor doar că a lovit mingea prea tare și cu prea mult efect. Balonul a trecut peste goalkeeper-ul lui Sioni și a intrat în poartă.

Pentru a se revanșa, gazdele au permis oaspeților să înscrie golul egalizator imediat ce s-a reluat partida. Sioni a marcat și golul victoriei, cu cinci minute înainte de final.

Rezultatul nu a afectat niciuna dintre cele două formații: Dinamo Tbilisi rămâne lider în campionatul georgian cu 42 de puncte, în timp ce Sioni se clasează pe poziția a patra (30 de puncte), aceeași pe care o ocupa și înaintea etapei a 19-a.

Publicat: 27 02. 2014, 09:50
Actualizat: 27 02. 2014, 09:51