Tot stadionul a aplaudat în picioare:** Messi, oficial cel mai bun marcator din istoria Barçei! Doar trei echipe au scăpat fără gol din întâlnirea cu el! Statistici incredibile

Barcelona joacă acasă cu Granada, iar catalanii au avut nevoie de doar 17 minute pentru a duce scorul la 2-0! Nou Camp s-a ridicat în picioare pentru a-l aplauda pe cel mai bun marcator din istoria Barcei. Prin golul reușit cu Granada, Messi a ajuns la cota 232 și l-a egalat pe legendarul Cesar.

Messi a marcat în ultimele șapte meciuri jucate! Din cele 33 de echipe pe care le-a întâlnit în Primera, doar trei adversari au scăpat fără gol primit din partea argentinianului: Cadiz, Xerez și Murcia!

Răsturnare spectaculoasă de scor: condusă cu 2-0, Granada revine la 2-2 prin golurile lui Mainz, din minutul 55, și Siqueira, care egalează din penalty în minutul 62.

Nicio problemă pentru Messi! Argentinianul revine și înscrie după doar doua minute! Messi reuseste dubla si devine cel mai prolific marcator din istoria catalanilor(233 goluri). Tello închide meciul în minutul 82, dar același Messi este eroul zilei! Balonul de Aur reușește hat-trickul in minutul 86! Barca – Granada 5-2.

Nebunie pe Nou Camp: Granada nu este de acord cu umilința și revine prin același Siqueira, care înscrie din penalty în minutul 89! Barca-Granada 5-3