Toșca și-a ajutat echipa să revină după ce a fost condusă cu 2-0 pe teren propriu. Cum s-a descurcat fundașul în remiza obținută de Betis, 2-2 cu Getafe

Alin Toșca, fostul căpitan de la FCSB, a jucat 62 de minute în egalul formației sale, Betis Sevilla, 2-2, obținut vineri pe teren propriu, împotriva echipei Getafe. Fundașul central a revenit după accidentarea care l-a ținut departe de gazon și a reînceput să joace constant.

Bergara (18) și Portillo (34) au marcat pentru Getafe, iar pentru Betis Sevilla au înscris Sanabria (68) și Ryad Boudebouz (87). Alin Toșca a evoluat până în minutul 62, când a fost înlocuit cu Boudebouz.

În urma rezultatului, Betis a acumulat 17 puncte și se află pe locul 8 în clasament, în timp ce Getafe se află pe poziția a 10-a, cu 13 puncte.

Pentru Toșca este al 5-lea meci jucat în acest sezon în toate competițiile, cu un total de 423 de minute strânse. Alin Toșca a fost cumpărat de Betis de la FCSB în ianuarie 2017, în schimbul sumei de 1 milion de euro.

Publicat: 04 11. 2017, 13:08
Actualizat: 04 11. 2017, 17:06