Torje a intrat în minutul 65 în Parma – Udinese 2-0!** Prima victorie pentru echipa lui Mutu în Serie A! Bologna – Cesena 0-1

Torje a reușit să fie cel mai bun om al lui Udinese în partida cu Parma, asta deși friulanii au pierdut cu 2-0 și au căzut pe 4 în Serie A. Românul a fost declarat MVP-ul meciului de site-ul goal.com, asta deși a fost utilizat de tehnicianul Francesco Guidolin abia din minutul 65. Torje a ratat o bună ocazie de gol în minutul 89 al meciului.

PARMA (4-4-2): Mirante; Zaccardo, Paletta, Lucarelli, Gobbi; Biabiany, Morrone, Galloppa, Valiani; Giovinco; Pellè.

Rezerve: Pavarini, Santacroce, Rubin, Blasi, Valdes, Jadid, Crespo.

UDINESE (3-5-2): Handanovic; Benatia, Danilo, Domizzi; Isla, Basta, Pinzi, Asamoah, Armero; Floro Flores, Di Natale.

Rezerve: Padelli, Badu, Battocchio, Pasquale, Ekstrand, Fabbrini, Torje

Rezerve: Padelli, Neuton, Ekstrand, Isla, Abdi, Pasquale, Torje.
Antrenor: Guidolin
Ansenti: Barreto

Cesena a reușit prima victorie din acest sezon de Serie A, scor 1-0, pe terenul celor de la Bologna.

Parolo a marcat singurul gol al partidei, în minutul 84, și a reaprins speranțele Cesenei pentru evitarea retrogradării.

Adrian Mutu a executat foarte bine două lovituri libere, însă portarul celor de la Bologna a avut niște reflexe senzaționale, respingând în corner ambele șuturi.

Presa din Italia l-a notat cu 6,5 pe atacantul român, una în media echipei.