Toată lumea a rămas cu gura căscată. Ce a făcut un jucător al lui Monaco vreme de trei minute, chiar în timpul meciului

• Monaco a învins la Rennes, cu 1-0, și ocupă poziția a doua în Ligue 1, cu 69 de puncte

Singurul gol al partidei de pe Stade de la Route de Lorient a fost marcat de Emmanuel Riviere, în minutul 55. Ce s-a întâmplat însă 7 minute mai târziu a uimit toți microbiștii care urmăreau partida. Mijlocașul lui Monaco, Geoffrey Kondogbia, a ieșit brusc de pe teren și a plecat la vestiare. După trei minute însă, acesta s-a întors pe teren și a continuat să joace ca și cum nimic ciudat nu s-ar fi întâmplat.

Întrebat după meci ce a făcut Kondogbia între minutele 63 și 65, antrenorul lui Monaco, Claudio Ranieri, a răspuns amuzat: „A avut nevoie să se ducă la toaletă”.

23 de meciuri a jucat  Geoffrey Kondogbia pentru AS Monaco în acest sezon din Ligue 1

Publicat: 13 04. 2014, 18:00
Actualizat: 13 04. 2014, 21:00