Thriller la Levante! Gazdele conduceau cu 2-1 în minutul 90, dar Morata și Ronaldo au adus victoria Realului

Real Madrid a fost la un pas să se împiedice Levante, după ce etapa trecută din La Liga pierduse derby-ul orașului, contra celor de la Atletico.

Realul s-a imous cu 3-2, toate golurile partidei fiind marcate în a doua repriză. Gazdele au deschis scorul prin Diawara (’57), iar Ramos a egalat la numai patru minute distanță. Elevii lui Joaquín Caparrós au crezut că au dat lovitura, El Zhar ducând Levante în avantaj cu numai patru minute înainte de final, însă Alvaro Morata a egalat în minutul 90, iar Cristiano Ronaldo a înscris golul victoriei în ultima secundă.

În urma acestui rezultat Realul acumulează 19 puncte și ocupă poziția a treia în clasamentul La Liga.

Publicat: 05 10. 2013, 22:52
Actualizat: 05 10. 2013, 22:53