Tătărușanu greșește, Fiorentina pierde! VIDEO | Portarul român a fost vinovat la unul dintre golurile înfrângerii cu Empoli, 1-2. Toate rezultatele din Serie A

Fiorentina, cu portarul Ciprian Tătărușanu integralist și Ianis Hagi rezervă, a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-2, cu echipa Empoli, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului Italiei, iar partida nu a fost una deloc reușită pentru goalkeeper-ul echipei naționale.

Golul gazdelor a fost înscris de Tello, în minutul 64, iar pentru Empoli au punctat El Kaddouri, în minutul 37, după o fază la care Tătărușanu a respins greșit o centrare din partea dreaptă trimisă de Thiam, și Pasqual, din penalty, în minutul 90+3. Nikola Kalinic, de la gazde, a văzut cartonașul roșu după fluierul de final.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GREȘEALA LUI TĂ‚TĂ‚RUȘANU

În clasament, Fiorentina este pe locul 8, cu 52 de puncte, iar Empoli pe 17, cu 26 de puncte. Juventus este lider detașat, cu 80 de puncte, urmată de AS Roma, cu 72 de puncte.