Suporterii lui West Ham n-au mai suportat situația în care a ajuns clubul! Jucătorii au fost trași la răspundere în timpul ultimului meci, pierdut cu 3-0. VIDEO | Proprietarii echipei au fost la un pas să fie linșați de mulțimea furioasă

West Ham a trăit o adevărată umilință sâmbătă, când Burnley s-a impus la Londra cu un categoric 3-0. Suporterii „Ciocănarilor” au pătruns pe teren în câteva rânduri și le-au cerut socoteală jucătorilor. În final, cei prezenți în tribune s-au îndreptat spre loja oficială, unde se aflau proprietarii clubului. Forțele de ordine au fost depășite de situație, iar jucătorii antrenați de David Moyes au fost nevoiți să-i convingă pe civili să iasă de pe gazon.

Căpitanul Mark Noble a oferit imaginea zilei, după ce efectiv a împins un om în afara terenului. Jucătorii lui Burnley i-au adăpostit pe copiii prezenți la Tribuna 0, pentru ca aceștia să nu fie răniți. Totul s-a năruti pentru West Ham în repriza a doua. Barnes a deschis scorul în minutul 66, Wood a punctat după alte patru minute, ca mai apoi să închidă tabela în minutul 81, pentru 3-0.

West Ham ocupă locul 16 în prezent, la numai trei puncte de Crystal Palace și Stoke City, primele formații aflate sub linie. Pentru elevii lui David Moyes e a treia înfrângere consecutivă la o diferență de trei goluri, după 4-1 cu Liverpool și 4-1 cu Swansea City. În etapa următoare, West Ham primește vizita lui Southampton, echipă cu care se află la egalitate de puncte.

Publicat: 10 03. 2018, 19:39
Actualizat: 10 03. 2018, 19:40