„SuperDan” a câștigat Cupa Chinei! Victorie uriașă pentru Petrescu și Marius Constantin, după un meci decis în prelungiri

Victorie importantă pentru Dan Petrescu și Marius Constantin, cei doi cucerind Cupa Chinei cu Jiangsu Guoxin-Sainty!

Tehnicianul și fundașul român se află la primul trofeu cucerit în China, după ce au trecut în finală de Shanghai Shenhua, formație unde evoluează și Mohamed Sissoko (ex Liverpool, Juventus, Valencia sau PSG) și Demba Ba (fost la Chelsea sau Beșiktaș).

Trupa lui Petrescu s-a impus după două manșe extrem de echilibrate. După 0-0 pe teren propriu, formația „Bursucului” a făcut un meci excelent din punct de vedere defensiv, reușind să împingă confruntarea în prelungiri (0-0).

Sammir a înscris unicul gol al celor două manșe în minutul 109, evitând astfel „loteria penalty-urilor”

Fundașul Marius Constantin a jucat tot meciul la Jiangsu Guoxin-Sainty.

Publicat: 29 11. 2015, 13:40
Actualizat: 29 11. 2015, 13:41