Suarez și Downing o duc pe Liverpool în semifinalele Cupei Angliei

Echipa FC Liverpool s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după ce a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), formația Stoke City, în sferturile de finală ale competiției, informează The Sun.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Suarez ’23 și Downing ’57, în timp ce pentru oaspeți a înscris Crouch, în minutul 26.

Partida Everton – Sunderland s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, și se va rejuca, iar întâlnirea Tottenham Hotspur – Bolton Wanderers a fost suspendată, după ce jucătorul echipei oaspete, Fabrice Muamba, s-a prăbușit pe teren fără suflare spre finalul primei reprize.

În semifinalele Cupei Angliei s-a mai calificat Chelsea Londra, după ce a învins, acasă, cu scorul de 5-2 (2-0), formația Leicester City, din liga a doua.